SHAREPOINT & MOBİL INTRANET

 

Kurum içi iletişim, insan kaynakları süreçlerinde dijital dönüşüm ve bunların sonucu olarak hedeflenen çalışan bağlılığı, şirketlerin son dönemde en fazla önem verdiği konular arasında yer alıyor. OGOO olarak bu konularla ilgili global trendleri yakından takip ediyor, bu trendleri blogumuzda paylaşıyor, daha da önemlisi bilgi birikimimizle kurumsal şirketler için mobil ve web Sharepoint intranetler hayata geçiriyoruz.

Sharepoint online ve onpremise altyapısıyla hazırladığımız intranetlerde 3 konuya çok özen gösteriyoruz;

Intranetin tasarımı müşteriye özel ve web trendleriyle uyumlu olmalı. (Intranet projelerimizi buradan inceleyebilirsiniz)

Intranette yer alacak modüller müşterinin ve çalışanlarının ihtiyaçlarına göre detaylı bir analiz sonucunda şekillenmeli. 

Proje sonunda IK ve Kurumsal iletişim süreçlerinde bir dijital dönüşüm yaratmalıyız.

MODÜLLER

Kullanıcı Profili

Kurumsal intranet kullanıcılarının kendi profilleri ile portalı kullanırken, yaptıkları hareketleri, paylaşımları görebilmelerini sağlarken, şirket için de kendileri hakkında değerli bilgiler paylaşmalarına imkan sunabilirsiniz.

Kurumsal Rehber

Şirket içinde kişilerin birbirlerine kolayca ulaşabilmeleri için kurumsal bir rehber oluşturabilir, yekilendirme altyapısı ile hiyerarşik şekilde kullanıcıların kimin iletişim bilgilerini erişebileceğini kurgulayabilirsiniz.

Sosyal Ağ

Çalışanlarınızın sosyal medyayı kullanırken yakaladığı motivasyonu kurum içine taşıyarak, paylaşımlarını oluşturduğunuz sosyal ağ üzerinde yapmalarına olanak sunarak kendilerini daha rahat ve güvenilir bir çalışma ortamında hisstemelerini sağlayabilirsiniz.

Anket Yönetimi

Çalışanlarınız için hazırladığınız farklı anket tipleri ile onların fikirlerini alıp bu fikirleri şirket vizyonunu geliştirmek ve daha mutlu bir çalışma ortamı yaratmak için kullanabilirsiniz.

Çalışanlardan Haberler

Şirket içinde doğum günü, yeni çalışanlar ve terfi haberleri intanet kullanıcılarını bilgilendirebilir, profil yapısıyla entegre çalışmasını sağlayarak tebrik mesajları gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Toplantı Yönetimi

Şirket içinde yönetilmesi en zor konulardan birisi olan toplantı odası yönetimini gerçekleştirebilir, dilerseniz outlook entegrasyonu ile var olan toplantıların gösterimini intranet üzerinden yapabilirsiniz.

Satış ve Hedef Yönetimi

Satış ekiplerinin yaptığı tüm satışları takip edebilir, hedef tanımlamalarını da portal üzerinden yaparak satış hedefine ne kadar yaklaştığını çalışanlarınıza anlık olarak gösterebilirsiniz.

Kurumsal Etkinlik Takvimi

Kurum içinde yıl içinde gerçekleşecek tüm etkinlikleri, eğitimleri intranet üzerinden çalışanlara duyurabilir, departman bazlı olarak etkinliklerin gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Eğitim

Eğitim dokümanlarınızı, videolarınızı intranet üzerinden yayınlayabilir devamında testler uygulayarak eğitimlerin başarısını, anlaşılmasını ölçebilir hatta bunu bir performans kriteri olarak değerlendirebilirsiniz.

Performans Yönetimi

Eğitim, satış hedefi tutturma, rakip aktivitesi tanımlama gibi modülleri performans yönetimine bağlayabilir ya da kendi performans kriterlerinizi kişi bazlı olarak intranet üzerinden duyurabilirsiniz.

Görsel Arşiv

Şirket için gerçekleştirdiğiniz etkinliklerde, eğitimlerde çekilen fotoğraflara ve videolara intranetinizde yer verip, kurumsal hafızanın canlı tutulmasını sağlayabilirsiniz.

Formlar

Şirketlerin kurum içinde sürekli olarak ihtiyaç duydukları işe giriş, izin, masraf ve daha birçok formun work flow’lar ile kurgulanarak çok daha kolay ve hatasız bir şekilde dijital ortamda doldurulmasını, onaylanmasını ve raporlanmasını sağlayabilirsiniz.

Doküman Yönetimi

Evrak, Sözleşme ve Teklif gibi dokümanlarınızı standardize ederek, oluşturulan her dokümanın versiyon takibini yapabilir, tüm değişiklikleri takip edebilirsiniz. Zamanı dolmuş dokümanları arşivleyerek şirket içi doküman yönetiminizi optimize edebilirsiniz.

Formlar

SHAREPOINT KULLANAN MÜŞTERİLERİMİZ

 

SHAREPOINT KİMLER İÇİNDİR?